DIPON Epoxyplast 3D B100 UltraPour 0,75 kg - Čirá epoxidová pryskyřice na výrobu stolů, maximální síla odlitku 10 cm

Kód: 6481/000750
547 Kč 452,07 Kč bez DPH 729,33 Kč / 1 kg
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
15.8.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Čirá licí epoxidová pryskyřice pro velké odlitky, síla odlitku až 10 cm (při max 20 °C), vytvrzuje již od 10 °C, tvrdost 77 SHORE D, VOC 0 g/L, mísící poměr váhový 2:1, plné vytvrzení za 8 - 14 dní, velikost balení 0,75 Kg (0,5 Kg složka A - pryskyřice + 0,25 Kg složka B - tvrdidlo)

Detailní informace

Detailní popis produktu

EPOXYPLAST 3D B100 ULTRAPOUR - Křišťálově čirá odlévací epoxidová pryskyřice s maximální UV ochranou

EPOXYPLAST 3D B100 ULTRAPOUR je vynikající volbou pro ty, kteří hledají kvalitní a výkonnou epoxidovou pryskyřici. Tato křišťálově čirá pryskyřice má nízkou viskozitu a je ideální pro odlévání velkých odlitků o síle až 10 cm. Výhodou této pryskyřice je, že již při nízkých teplotách od 12 °C začíná vytvrzovat, což v zimním období šetří náklady na vytápění výrobního prostoru. Pryskyřice je také odolná proti UV záření a žloutnutí, což zajišťuje, že vaše výrobky budou vypadat jako nové po mnoho let. Navíc má vysokou přilnavost a dobrou tekutost, takže se snadno nanáší a vytváří krásné a hladké povrchy. Pokud hledáte kvalitní epoxidovou pryskyřici, EPOXYPLAST 3D B100 ULTRAPOUR je určitě volba, kterou nelze přehlédnout.

DIPON Epoxyplast 3D B100 ULTRAPOUR

Klíčové vlastnosti pryskyřice EPOXYPLAST 3D B100 ULTRAPOUR

 • Křišťálově čirá - vylepšené nové složení
 • Odolná proti UV záření, ochrana s HALS a UV blokátory
 • Síla odlitku 2 - 10 cm (při 20°C a 40-60% vlhkost vzduchu)
 • Síla odlitku 2 - 40 cm (při max 12°C a průměr max 7 cm)
 • Poměr míchání 2:1 váhově (pryskyřice : tvrdidlo)
 • Doba zpracovatelnosti (20°C) až 3 hodiny
 • Ultra (diamantově) čirá v obou složkách
 • Nízká viskozita
 • Bez rozpouštědel - VOC 0 g/L
 • Netoxický, BPA free, bez zápachu
 • Ideální teplota zpracování 15 - 20 °C
 • Lze brousit při max. výšce lití (20°C) po cca 8 dnech
 • Velmi nízké smrštění (<0,1 %)
 • Minimální množství směsi* A+B: 90 gramů, doporučeno 120 gramů (80+40)
 • Kompatibilní např. se dřevem, betonem, sklem, kovem, skleněnými a uhlíkovými vlákny, přírodním kamenem, křemičitým pískem, mramorem, žulou

*Pokud množství směsi klesne pod minimum 120 gramů, může se doba vytvrzování prodloužit. Je také možné, že vznikne hmota, která není zcela homogenní a exotermická reakce je příliš nízká na to, aby mohl obrobek zcela ztvrdnout. Doporučené minimální množství směsi je 90 gramů (A 60 gramů + B 30 gramů), doporučené množství je 120 gramů (80 gramů A + 40 gramů B).

DIPON Epoxyplast 3D B100 ULTRAPOUR

Odolná proti UV záření

Unikátní složení nabízí vynikající odolnost proti UV záření. Odolná proti žloutnutí v čase.
DIPON Epoxyplast 3D B100 ULTRAPOUR

Masivní odlitky až 10 cm

Umožňuje odlévání masivních odlitků až o síle 10 cm (při 20°C).
DIPON Epoxyplast 3D B100 ULTRAPOUR

Doba zpracovatelnosti až 3 hodiny

Dlouhá doba zpracovatelnosti až 3 hodiny poskytuje dostatek času pro míchání, pigmentaci a odbublinkování směsi.
DIPON Epoxyplast 3D B100 ULTRAPOUR

Vytvrzuje při teplotě od 12 °C

Vytvrzuje již při nízkých teplotách od 12 °C, což ocení všichni hlavně v zimních měsících, kdy je vytápění výrobních prostor finančně náročné.
DIPON Epoxyplast 3D B100 ULTRAPOUR

Nízká viskozita, křišťálově čirá, bez bublin

Nízko-viskózní a vysoce transparentní epoxidová pryskyřice s vynikající UV odolností pro širokou škálu aplikací, jako jsou vysoce transparentní skleněné nebo barevné umělecké a dekorativní aplikace. Od nejmenších odlitků a tácků až po velmi velké průhledné odlitky, jako jsou říční stoly nebo velké průhledné zalévací hmoty. 

Nízká viskozita umožňuje velmi rychlé odbublinkování

Dlouhý čas zpracovatelnosti

Po odlití bubliny velmi rychle stoupají nahoru a s lehkostí se uvolňují. Tomu napomáhá dlouhý čas zpracovatelnosti, který je až 3 hodiny.

 

DIPON Epoxyplast 3D B100 ULTRAPOUR
DIPON Epoxyplast 3D B100 ULTRAPOUR

Primární použití odlévací epoxidové pryskyřice EPOXYPLAST 3D B100 ULTRAPOUR

 • Odlévání říčních stolů a výroba nábytku
 • Zalévání předmětů, květin
 • Výroba odlitků, kde je očekávaná / nutná vynikající průhlednost
 • Odlévání velkých odlitků

Jak používat odlévací epoxidovou pryskyřici EPOXYPLAST 3D B100 ULTRAPOUR

Před zahájením práce vždy zkontrolujte, zda nevykrystalizovala složka epoxidové pryskyřice (složka A). Více informací naleznete v technickém listu pod bodem "Krystalizace (mléčná, viskózní nebo zakalená hmota ve složce A)"

Aplikace a použití

 1. Zkontrolujte okolní teplotu, je to nejdůležitější parametr vedle objemu odlévání. Úspěšná aplikace závisí na teplotě v místnosti a použitém množství / objemu směsi pryskyřice a tvrdidla. Příliš vysoká pokojová teplota může vést k velmi silné exotermické reakci, která má za následek žluté zbarvení, praskání a tvorbu páry ve směsi.
 2. Před použitím zkontrolujte v předběžném testu snášenlivost materiálů, které mají být natřeny / zality.
 3. Doporučený postup pro co nejpřesnější měření všech složek je podle hmotnosti, váží přesně v poměru 100:50 nebo 2:1 hmotnostních dílů na základě složky (A). Odchylka, byť nepatrná, má za následek prodloužené nebo neprobíhající tvrdnutí. Přidání příliš velkého množství tužidla zvyšuje elasticitu materiálu a snižuje tvrdost SHORE D. Příliš mnoho složky A má za následek trvale lepivý film, který již není v důsledku polyadice vratný. Maximální odchylka v rozsahu tolerance je 0,1 %.
 4. Dodržujte doporučenou dobu míchání tři až čtyři minuty a poté přelijte do čisté nádoby a znovu míchejte po dobu tří až čtyř minut, abyste dosáhli maximálně homogenní směsi. Míchací nádobu použijte pouze jednou. Poté nechte směs před litím asi 15-25 minut odstát, aby se samo-odvzdušnila. Směs je možné umístit do vakuové komory pro excelentní odstranění bublin.
 5. Dodržujte doporučený maximální počet otáček pro míchání obou složek, což je 300 ot./min. čímž zabráníte vzniku vzduchových kapes při míchání nebo je snížíte na minimum. Ruční míchání se doporučuje pro menší množství do cca 1 kg. Díky své dlouhé době zpracovatelnosti výborně odplyňuje. Pro míchání doporučujeme použít Allway Tools Helix.
 6. Aby nedocházelo k vytečení směsi v důsledku dlouhé doby vytvrzování, je třeba zajistit úplné utěsnění formy. K tomu je vhodná polypropylenová páska DIPON, kterou lze po vytvrdnutí od formy snadno oddělit. Volitelně je možné použít separační vosk.
 7. Dřevěné, porézní a savé podklady utěsněte (penetrujte) vysoce reaktivní epoxidovou pryskyřicí, jako je Epoxyplast 3D B20, HoneyResin nebo EpoxyPlast 100 P, aby se zabránilo pronikání epoxidové pryskyřice do materiálu a tvorbě nadměrného množství vzduchových bublin. Před litím musí být penetrační nátěr vytvrzen. Pro ideální spojení se doporučujeme vytvrzenou penetrační vrstvu přebrousit hrubým brusným papírem P100.
 8. Vzduchové bubliny obvykle samy popraskají díky vynikajícímu samo-odvětrávání. K popraskání vzduchových bublin na povrchu lze použít Epoxy AB Corrector Spray, plamenový hořák nebo horkovzdušnou pistoli ze vzdálenosti cca 15-20 cm.
 9. Pro bezproblémové odlévání více vrstev je nutné nechat první vrstvu vytvrdnout, dokud na ochranné rukavici po dotyku nezůstanou žádné lepivé nitě. Hmota epoxidové pryskyřice může být pryžová nebo lepkavá. Překročení této doby má za následek viditelné přechody.
 10. Je důležité si uvědomit, že nátěry / odlitky, které jsou vystaveny dlouhodobému UV záření, mohou lokálně změnit barvu. Jakékoli zabarvení nemá vliv na vlastnosti materiálu.
 11. Zabraňte tomu, aby se vlhkost pohybovala nad 60 %.
 12. Zabraňte kontaktu s vlhkostí během procesu chemického vytvrzování.

Čištění

Pro čištění použitých aplikačních předmětů použijte aceton nebo univerzální ředidlo. Jakmile epoxidová pryskyřice vytvrdne, lze ji odstranit pouze pomocí broušení. Doporučuje se čistit ihned po použití.

Důležité pokyny a BEZPEČNOST

Krystalizace (mléčná, viskózní nebo zakalená hmota ve složce A)

 • Skladování pod 20°C může urychlit krystalizaci. 
 • Vykrystalizované složky se dekrystalizují opatrným zahřátím na přibližně 55 až 70 °C po dobu několika hodin v horké vodní lázni v závislosti na velikosti nádoby. 
 • V zásadě je důležité udržovat dobu dekrystalizace co nejkratší
 • Maximální teplota by 70°C  neměla být překročena
 • Poté, co epoxidová pryskyřice (složka A) dekrystalizuje, nechte ji vychladnout na vhodnou teplotu pro zpracování (15 - 20 °C).

Důležité pokyny

 • Odlévací prostory: Pokojová teplota je nejdůležitější parametr pro úspěšné zpracování EpoxyPlast 3D B UltraPour. Doporučená pokojová teplota při zpracování EpoxyPlast 3D B100 UltraPour je 20°C s maximální výškou odlitku 10 cm. Při maximální výšce odlévání není možné odlévat libovolně velké plochy, protože existuje přímá souvislost mezi exotermickou reakcí, množstvím materiálu a teplotou okolí. Pokud je exotermní teplota příliš vysoká, výsledkem je žlutá hrbolatá hmota.
 • Míchání směsi: Maximální otáčky by neměly překročit 300 ot./min. Materiál po době míchání cca 4 min přelijte do nové čisté nádoby a znovu míchejte 3–4 minuty.
 • Po smíchání: Nechte směs 15 až 30 minut odstát, aby se zvýšila jeho schopnost samo-odvzdušňování.
 • Při odlévání větších množství: Je nutné kontrolovat teplotu směsi. Teplota směsi při chemické reakci vytvrzování by se měla pohybovat mezi 20 - 38 °C. Teplota nesmí překročit 50 °C, potom se v pryskyřici projevují nežádoucí účinky jako například žloutnutí. Pro měření směsi používejte bezkontaktní laserový teploměr. Pro chlazení řeky lze použít větrák, který fouká vzduch na řeku.

Bezpečnostní informace a dokumenty

Epoxyplast 3D složka A

100

VAROVÁNÍ! Obsahuje: 2,2'-[(1-methylethyliden)bis(4,1-phenylenoxymethylen)]bisoxirane (alkoxymethyl)oxiran (alkyl C12-C14).

H315 Dráždí kůži. H319 Způsobuje vážné podráždění očí. H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci. H411 Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. P261 Zamezte vdechování prachu/dýmu/plynu/mlhy/par/aerosolů. P273 Zabraňte uvolnění do životního prostředí. P280 Používejte ochranné rukavice / ochranné brýle / obličejový štít. P305+P351+P338 PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. P333+P313 Při podráždění kůže nebo vyrážce: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. P501 Obsah/nádobu likvidujte v souladu s místními/regionálními/národními/ mezinárodními předpisy. EUH205 Obsahuje epoxidové složky. Může vyvolat alergickou reakci.  

UFI: TX80-T0JR-U007-MCMQ

Epoxyplast 3D B100 složka B

100

NEBEZPEČÍ! Obsahuje: Polyoxypropylentriamin

H302 + H312 Zdraví škodlivý při požití a při styku s kůží. H318 Způsobuje vážné poškození očí.H411 Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. P101 Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku.  P102 Uchovávejte mimo dosah dětí. P280 Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít. P273 Zabraňte uvolnění do životního prostředí.  P305 + P351 + P338 PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. H310 Při styku s kůží může způsobit smrt.P301+P312 PŘI POŽITÍ: Necítíte-li se dobře, volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO/lékaře.P501 Odstraňte obsah/obal předáním na sběrný dvůr do části nebezpečného odpadu. 

UFI: SU5G-F0QC-U004-EWC3

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Epoxidové pryskyřice
Hmotnost: 0.88 kg
Barva: Čirá, Vysoce transparentní
? Doba zpracovatelnosti: Dlouhá
? Epoxidový systém: Epoxyplast 3D B100
Hmotnost balení: 0,75 Kg
Max tloušťka odlitku: 10 cm
? Odolnost proti UV záření: Ano, Maximální
Typ použití: Výroba stolů, Konferenční a odkládací stolky - střední, Jídelní a pracovní stoly - velké, Servírovací prkénka, Výroba lamp, Odlévání, Zalévání květin
Velikost odlitku: Střední odlitky, Velké odlitky
? Viskozita (hustota): Nízká - tekutá
Poměr míchání / Mixing ratio: 2 : 1 (A +B) hmotnostně
? Doba zpracovatelnosti / Processing time: 3 h
? Čas gelace: 12 - 24 h
? Suchý na dotek: 36 - 48 h
? Doporučená okolní teplota / Recommended ambient temperature: 15 - 20 °C
? Hranice exhoterm: 38 °C
? Brusitelný / Sandable (20 °C, 90 mm): 7 - 10 dní
? Doporučené plné vytvrzení: 10 - 14 dní
Smrštění / Shrinkage: Nízké (<0.1 %)
? Teplotní odolnost: 55 °C
? Tvrdost: 79 SHORE D
Obsah VOC / VOC content: 0 %
? Viskozita: 225 CPS
Hustota: 1,06 g/cm3
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: