DIPON Epoxyplast 3D B50 Deep Pour 30 kg - Čirá epoxidová pryskyřice na výrobu stolů, maximální síla odlitku 5 cm

Kód: 6459/030000
12 157 Kč 10 047,11 Kč bez DPH 405,23 Kč / 1 kg
SKLADEM (1 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení

Čirá licí epoxidová pryskyřice pro střední odlitky, síla odlitku 0,1 - 5 cm (při max 20 °C), vytvrzuje již od 15 °C, tvrdost 81 SHORE D, VOC 0 g/L, mísící poměr váhový 2:1, lze brousit za 4 - 6 dní, velikost balení 15 Kg (10 Kg složka A - pryskyřice + 5 Kg složka B - tvrdidlo)

Detailní informace

Detailní popis produktu

EPOXYPLAST 3D B50 DEEP POUR - Křišťálově čirá odlévací epoxidová pryskyřice s maximální UV ochranou

EPOXYPLAST 3D B50 Deep Pour je nízko-viskózní křišťálově čirá odlévací epoxidová pryskyřice určená pro odlévání velkých odlitků o síle až 0,1 - 5 cm.  Licí pryskyřice EPOXYPLAST 3D B50 Deep Pour vytvrzuje již při nízkých teplotách od 15°C, což ocení všichni především v zimním období, kdy je vytápění výrobník prostor velmi nákladné. Pryskyřice je odolná proti UV záření, odolná proti žloutnutí a má vysokou přilnavost a dobrou tekutost. Pryskyřice EPOXYPLAST 3D B50 Deep Pour má velmi dobré přirozené odpěňování a směs po smíchání tvoří malé množství tepla. 

DIPON Epoxyplast 3D B50 DEEP POUR

Klíčové vlastnosti pryskyřice EPOXYPLAST 3D B50 Deep Pour

 • Křišťálově čirá - vylepšené nové složení
 • Odolná proti UV záření, ochrana s HALS a UV blokátory
 • Síla odlitku 0,1 - 5 cm (při 20°C a 40-60% vlhkost vzduchu)
 • Síla odlitku 0,1 - 35 cm (při max 15°C a průměr max 12 cm)
 • Poměr míchání 2:1 váhově (pryskyřice : tvrdidlo)
 • Doba zpracovatelnosti (20°C) až 3 hodiny
 • Ultra (diamantově) čirá v obou složkách
 • Nízká viskozita
 • Bez rozpouštědel - VOC 0 g/L
 • Netoxický, BPA free, bez zápachu
 • Ideální teplota zpracování 15 - 20 °C
 • Lze brousit (20°C) po cca 4-6 dnech
 • Velmi nízké smrštění (<0,1 %)
 • Minimální množství směsi* A+B: 90 gramů, doporučeno 120 gramů (80+40)
 • Kompatibilní např. se dřevem, betonem, sklem, kovem, skleněnými a uhlíkovými vlákny, přírodním kamenem, křemičitým pískem, mramorem, žulou

*Pokud množství směsi klesne pod minimum 120 gramů, může se doba vytvrzování prodloužit. Je také možné, že vznikne hmota, která není zcela homogenní a exotermická reakce je příliš nízká na to, aby mohl obrobek zcela ztvrdnout. Doporučené minimální množství směsi je 90 gramů (A 60 gramů + B 30 gramů), doporučené množství je 120 gramů (80 gramů A + 40 gramů B).

DIPON Epoxyplast 3D B50 DEEP POUR

Odolná proti UV záření

Unikátní složení nabízí vynikající odolnost proti UV záření. Odolná proti žloutnutí v čase.
DIPON Epoxyplast 3D B50 DEEP POUR

Masivní odlitky až 5 cm

Umožňuje odlévání masivních odlitků až o síle 5 cm (při 20°C).
DIPON Epoxyplast 3D B50 DEEP POUR

Doba zpracovatelnosti až 3 hodiny

Dlouhá doba zpracovatelnosti až 3 hodiny poskytuje dostatek času pro míchání, pigmentaci a odbublinkování směsi.
DIPON Epoxyplast 3D B50 DEEP POUR

Vytvrzuje při teplotě od 15 °C

Vytvrzuje již při nízkých teplotách od 15 °C, což ocení všichni hlavně v zimních měsících, kdy je vytápění výrobních prostor finančně náročné.
DIPON Epoxyplast 3D B50 DEEP POUR

Nízká viskozita, křišťálově čirá, bez bublin

Nízko-viskózní a vysoce transparentní epoxidová pryskyřice s vynikající UV odolností pro širokou škálu aplikací, jako jsou vysoce transparentní skleněné nebo barevné umělecké a dekorativní aplikace. Od nejmenších odlitků a tácků až po středně velké průhledné odlitky, jako jsou servírovací prkénka, konferenční stolky a říční stoly.

Nízká viskozita umožňuje velmi rychlé odbublinkování

Dlouhý čas zpracovatelnosti

Po odlití bubliny velmi rychle stoupají nahoru a s lehkostí se uvolňují. Tomu napomáhá dlouhý čas zpracovatelnosti, který je až 3 hodiny.

 

DIPON Epoxyplast 3D B50 DEEP POUR
DIPON Epoxyplast 3D B50 DEEP POUR

Primární použití odlévací epoxidové pryskyřice EPOXYPLAST 3D B50 Deep Pour

 • Odlévání říčních stolů a výroba nábytku
 • Výroba servírovacích prkének
 • Zalévání předmětů, květin
 • Výroba odlitků, kde je očekávaná / nutná vynikající průhlednost
 • Odlévání středních až velkých odlitků

Jak používat odlévací epoxidovou pryskyřici EPOXYPLAST 3D B50 Deep Pour

Před zahájením práce vždy zkontrolujte, zda nevykrystalizovala složka epoxidové pryskyřice (složka A). Více informací naleznete v technickém listu pod bodem "Krystalizace (mléčná, viskózní nebo zakalená hmota ve složce A)"

Aplikace a použití

 1. Zkontrolujte okolní teplotu, je to nejdůležitější parametr vedle objemu odlévání. Úspěšná aplikace závisí na teplotě v místnosti a použitém množství / objemu směsi pryskyřice a tvrdidla. Příliš vysoká pokojová teplota může vést k velmi silné exotermické reakci, která má za následek žluté zbarvení, praskání a tvorbu páry ve směsi.
 2. Před použitím zkontrolujte v předběžném testu snášenlivost materiálů, které mají být natřeny / zality.
 3. Doporučený postup pro co nejpřesnější měření všech složek je podle hmotnosti, váží přesně v poměru 100:50 nebo 2:1 hmotnostních dílů na základě složky (A). Odchylka, byť nepatrná, má za následek prodloužené nebo neprobíhající tvrdnutí. Přidání příliš velkého množství tužidla zvyšuje elasticitu materiálu a snižuje tvrdost SHORE D. Příliš mnoho složky A má za následek trvale lepivý film, který již není v důsledku polyadice vratný. Maximální odchylka v rozsahu tolerance je 0,1 %.
 4. Dodržujte doporučenou dobu míchání tři až čtyři minuty a poté přelijte do čisté nádoby a znovu míchejte po dobu tří až čtyř minut, abyste dosáhli maximálně homogenní směsi. Míchací nádobu použijte pouze jednou. Poté nechte směs před litím asi 15-25 minut odstát, aby se samo-odvzdušnila. Směs je možné umístit do vakuové komory pro excelentní odstranění bublin.
 5. Dodržujte doporučený maximální počet otáček pro míchání obou složek, což je 300 ot./min. čímž zabráníte vzniku vzduchových kapes při míchání nebo je snížíte na minimum. Ruční míchání se doporučuje pro menší množství do cca 1 kg. Díky své dlouhé době zpracovatelnosti výborně odplyňuje. Pro míchání doporučujeme použít Allway Tools Helix.
 6. Aby nedocházelo k vytečení směsi v důsledku dlouhé doby vytvrzování, je třeba zajistit úplné utěsnění formy. K tomu je vhodná polypropylenová páska DIPON, kterou lze po vytvrdnutí od formy snadno oddělit. Volitelně je možné použít separační vosk.
 7. Dřevěné, porézní a savé podklady utěsněte (penetrujte) vysoce reaktivní epoxidovou pryskyřicí, jako je Epoxyplast 3D B20,  HoneyResin nebo EpoxyPlast 100 P, aby se zabránilo pronikání epoxidové pryskyřice do materiálu a tvorbě nadměrného množství vzduchových bublin. Před litím musí být penetrační nátěr vytvrzen. Pro ideální spojení se doporučujeme vytvrzenou penetrační vrstvu přebrousit hrubým brusným papírem P100.
 8. Vzduchové bubliny obvykle samy popraskají díky vynikajícímu samo-odvětrávání. K popraskání vzduchových bublin na povrchu lze použít Epoxy AB Corrector Spray, plamenový hořák nebo horkovzdušnou pistoli ze vzdálenosti cca 15-20 cm.
 9. Pro bezproblémové odlévání více vrstev je nutné nechat první vrstvu vytvrdnout, dokud na ochranné rukavici po dotyku nezůstanou žádné lepivé nitě. Hmota epoxidové pryskyřice může být pryžová nebo lepkavá. Překročení této doby má za následek viditelné přechody.
 10. Je důležité si uvědomit, že nátěry / odlitky, které jsou vystaveny dlouhodobému UV záření, mohou lokálně změnit barvu. Jakékoli zabarvení nemá vliv na vlastnosti materiálu.
 11. Zabraňte tomu, aby se vlhkost pohybovala nad 60 %.
 12. Zabraňte kontaktu s vlhkostí během procesu chemického vytvrzování.

Čištění

Pro čištění použitých aplikačních předmětů použijte aceton nebo univerzální ředidlo. Jakmile epoxidová pryskyřice vytvrdne, lze ji odstranit pouze pomocí broušení. Doporučuje se čistit ihned po použití.

DIPON Epoxyplast 3D B50 DEEP POUR

Doporučení pro používání a skladování odlévací epoxidové pryskyřice EPOXYPLAST 3D B50 Deep Pour

 • Pryskyřice by měla být skladována na suchém místě, minimální teplota 10 °C
 • Chraňte před slunečním zářením
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Pryskyřice a tužidlo by neměly být skladovány v otevřené nádobě
 • Aplikace by měla být prováděna tam, kde je vlhkost pod 60% a teplota mezi 15 - 20 °C. V případě potřeby použijte odvlhčovač
 • Pryskyřice by měla být použita do jednoho roku od nákupu

Důležité pokyny a BEZPEČNOST

Krystalizace (mléčná, viskózní nebo zakalená hmota ve složce A)

 • Skladování pod 20°C může urychlit krystalizaci. 
 • Vykrystalizované složky se dekrystalizují opatrným zahřátím na přibližně 55 až 70 °C po dobu několika hodin v horké vodní lázni v závislosti na velikosti nádoby. 
 • V zásadě je důležité udržovat dobu dekrystalizace co nejkratší
 • Maximální teplota by 70°C  neměla být překročena
 • Poté, co epoxidová pryskyřice (složka A) dekrystalizuje, nechte ji vychladnout na vhodnou teplotu pro zpracování (15 - 20 °C).

Důležité pokyny

 • Odlévací prostory: Pokojová teplota je nejdůležitější parametr pro úspěšné zpracování EpoxyPlast 3D B50 Deep Pour. Doporučená pokojová teplota při zpracování EpoxyPlast 3D B50 Deep Pour je 20°C s maximální výškou odlitku 5 cm. Při maximální výšce odlévání není možné odlévat libovolně velké plochy, protože existuje přímá souvislost mezi exotermickou reakcí, množstvím materiálu a teplotou okolí. Pokud je exotermní teplota příliš vysoká, výsledkem je žlutá hrbolatá hmota.
 • Míchání směsi: Maximální otáčky by neměly překročit 300 ot./min. Materiál po době míchání cca 4 min přelijte do nové čisté nádoby a znovu míchejte 3–4 minuty.
 • Po smíchání: Nechte směs 15 až 30 minut odstát, aby se zvýšila jeho schopnost samo-odvzdušňování.
 • Při odlévání větších množství: Je nutné kontrolovat teplotu směsi. Teplota směsi při chemické reakci vytvrzování by se měla pohybovat mezi 20 - 38 °C. Teplota nesmí překročit 50 °C, potom se v pryskyřici projevují nežádoucí účinky jako například žloutnutí. Pro měření směsi používejte bezkontaktní laserový teploměr. Pro chlazení řeky lze použít větrák, který fouká vzduch na řeku.

Epoxyplast 3D Složka A

100

VAROVÁNÍ! Obsahuje: 2,2'-[(1-methylethyliden)bis(4,1-phenylenoxymethylen)]bisoxirane (alkoxymethyl)oxiran (alkyl C12-C14).

H315 Dráždí kůži. H319 Způsobuje vážné podráždění očí. H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci. H411 Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. P261 Zamezte vdechování prachu/dýmu/plynu/mlhy/par/aerosolů. P273 Zabraňte uvolnění do životního prostředí. P280 Používejte ochranné rukavice / ochranné brýle / obličejový štít. P305+P351+P338 PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. P333+P313 Při podráždění kůže nebo vyrážce: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. P501 Obsah/nádobu likvidujte v souladu s místními/regionálními/národními/ mezinárodními předpisy. EUH205 Obsahuje epoxidové složky. Může vyvolat alergickou reakci.  

UFI: TX80-T0JR-U007-MCMQ

Epoxyplast 3D B50 Složka B

100

NEBEZPEČÍ! Obsahuje: Propylidynetrimethanol, propoxylated, reaction products with ammonia.

H302+H312 Zdraví škodlivý při požití a při styku s kůží. H318 Způsobuje vážné poškození očí. H411 Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. P280 Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít/ chrániče sluchu. P305+P351+P338 PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. P310 Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO/lékaře. P330 Vypláchněte ústa. P362+P364 Kontaminovaný oděv svlékněte a před opětovným použitím vyperte. P501 Obsah/nádobu likvidujte v souladu s místními/regionálními/národními/ mezinárodními předpisy.    

UFI: J390-T0XJ-F007-X1SU

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Epoxidové pryskyřice
Hmotnost: 31.21 kg
Barva: Čirá, Vysoce transparentní
? Doba zpracovatelnosti: Dlouhá
? Epoxidový systém: Epoxyplast 3D B50
Hmotnost balení: 15 Kg
Kontakt s potravinami: Ano
? Max objem lití: 10 l
Max tloušťka odlitku: 5 cm
? Odolnost proti UV záření: Ano, Maximální
Typ použití: Výroba stolů, Konferenční a odkládací stolky - střední, Servírovací prkénka, Výroba lamp, Odlévání, Zalévání květin
Velikost odlitku: Střední odlitky
? Viskozita (hustota): Nízká - tekutá
Poměr míchání / Mixing ratio: 2 : 1 (A +B) hmotnostně
? Doba zpracovatelnosti: 2 - 3 h
? Čas gelace: 6 - 18 h
? Suchý na dotek: 24 - 36 h
Doporučená okolní teplota / Recommended ambient temperature: 15 - 20 °C
? Hranice exhoterm: 38 °C
Brusitelný / Sandable (20 °C, 50 mm): 7 dní
? Doporučené plné vytvrzení: 10 - 14 dní
Smrštění / Shrinkage: Nízké (<0.1 %)
? Teplotní odolnost: 56 °C
Tvrdost: 81 SHORE D
Obsah VOC / VOC content: 0 %
? Viskozita: 295 - 315 CPS
Hustota: 1,07 g/cm7

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: