DIPON EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+ 15 Kg Pryskyřice na podtácky, šperky a dekorace

Kód: 6513
Akce Výprodej
Značka: DIPON
5 445 Kč –34 %
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky
5 445 Kč –34 % 3 557 Kč 2 939,67 Kč bez DPH 237,13 Kč / 1 kg
Prodej ukončen
Možnosti doručení

Čirá licí epoxidová pryskyřice na výrobu šperků, podtácků a dekoračních předmětů, síla odlitku 0,1 - 1 cm, teplotní odolnost 70 - 90+ °C, tvrdost 86 ShD, mísící poměr váhový 2:1, velikost balení 15 Kg (10 Kg složka A - pryskyřice + 5 Kg složka B - tvrdidlo)

Detailní informace

Detailní popis produktu

DIPON EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+ - Křišťálově čistá šperkařská odlévací pryskyřice s vynikající UV ochranou

Epoxyplast 100P Coastercast UV+ je křišťálově čirá epoxidová pryskyřice s nízkou viskozitou, vynikající teplotní a UV odolností pro širokou škálu aplikací, jako jsou vysoce průhledné skleněné nebo barevné umělecké a dekorativní aplikace. Od malých vložek a tácků až po menší odkládací stolečky River Tables nebo průhledné odlitky. Epoxyplast 100P CoasterCast UV+ se vyznačuje vynikající čistotou, UV stabilitou, vynikajícím samoodvzdušněním a snadnou manipulací

EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Klíčové vlastnosti pryskyřice EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+ 

 • Zcela nové revidované složení pryskyřice EpoxyPlast 100P
 • Vynikající odolnost proti UV záření, ochrana s HALS a UV blokátory
 • Síla odlitku 0,1 - 1 cm
 • Teplotní odolnost 70 °C. Dočasně i přes 90 °C.
 • Tvrdost 86 Shore D
 • Poměr míchání váhově 2:1 (pryskyřice : tvrdidlo)
 • Odformování (20 °C): po 16 až 20 hod
 • Doba zpracovatelnosti (20°C) až 30 min v závislosti na množství materiálu
 • Ultra (diamantově) čirá v obou složkách
 • Nízká viskozita
 • Bez rozpouštědel - VOC 0 g/L
 • Netoxický, BPA free, bez zápachu
 • Samonivelační
 • Formule Anti-Streak (antistatické vlastnosti)
 • Vynikající samoodvzdušnění pro povrch bez bublin
 • Ideální teplota zpracování 15 - 22 °C
 • Velmi nízké smrštění (<0,1 %)
 • Kompatibilní např. se dřevem, betonem, sklem, kovem, skleněnými a uhlíkovými vlákny, přírodním kamenem, křemičitým pískem, mramorem, žulou
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Odolná proti UV záření

Unikátní složení nabízí vynikající odolnost proti UV záření. Odolná proti žloutnutí v čase.
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Malé odlitky až 1 cm

Umožňuje odlévání malých odlitků až o síle 1 cm (při 20°C).
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Doba zpracovatelnosti až 30 min

Dlouhá doba zpracovatelnosti až 30 min poskytuje dostatek času pro míchání, pigmentaci a odbublinkování směsi. Závislosti na množství materiálu.
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Vytvrzuje při teplotě od 15 °C

Vytvrzuje již při nízkých teplotách od 15 °C, což ocení všichni hlavně v zimních měsících, kdy je vytápění výrobních prostor finančně náročné.
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Primární použití odlévací epoxidové pryskyřice EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+

 • Výroba šperků ze silikonových forem o výšce odlitku 1mm až 10mm
 • Výroba táců, tácků a mnoho dalšího
 • Výroba skleněných a karbonových laminátů nebo forem, kde je očekávána/nutná vynikající transparentnost
 • Pro základní nátěr například dřevo s otevřenými póry
 • Pro odlévání nebo laminování (např. sprejová laminace, lisování, infuzní technika, vakuum, ruční laminace)

Jak používat odlévací epoxidovou pryskyřici Epoxyplast 100P Coastercast UV+

Před zahájením práce vždy zkontrolujte, zda nevykrystalizovala složka epoxidové pryskyřice (složka A). Více informací naleznete v technickém listu pod bodem "Krystalizace (mléčná, viskózní nebo zakalená hmota ve složce A)"

Míchání pryskyřice

 1. Dipon Epoxyplast 100P Coastercast UV+ se přesně naváží v mísícím poměru 2:1 hmotnostně v čisté nádobě. Pro přesné vážení a míchání je zapotřebí váha a dvě mixovací nádoby. Nemíchejte podle objemu, protože to může mít za následek chybný výsledek
 2. Nejprve smíchejte složky A a B. Rychlost otáček by měla být max. 300 otáček za minutu po dobu cca. Doba míchání je 3-4 minuty. Poté se směs A+B přemístí do nové čisté nádoby a znovu 3-4 minuty promíchá. Zbytky pryskyřice z první nádoby seškrábněte z okrajů a nakapejte je do nové nádoby. Tento proces je důležitý pro získání co možná nejhomogennější směsi


Důležité upozornění: Doporučená maximální výška odlitku pro Epoxyplast 100P Coastercast UV+ je cca. 1 cm (10 mm) – vynikající pro rychlé vytvrzení a ideální pro podtácky, podnosy, záložky, Petriho umění, fotografické pečeti, silikonové formy s přívěsky a figurky.

Důležitá poznámka: Čím vyšší je pokojová teplota ačím větší je množství směsi, tím nižší je možná výška odlitku při konzistentní průhlednosti.

Čištění

Pro čištění použitých aplikačních předmětů použijte aceton nebo univerzální ředidlo. Jakmile epoxidová pryskyřice vytvrdne, lze ji odstranit pouze pomocí broušení. Doporučuje se čistit ihned po použití.

EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Vynikající pro vysoce průhledné tácky a podnosy nebo vkládání fotografií

Vytvářejte vysoce transparentní odlitky a tácky s našimi velmi koncentrovanými alkoholovými inkousty nebo naší největší barevnou škálou efektních pigmentů, ať už metalických, interferenčních, chameleonových, ultrashift nebo normálních barevných past. Možnosti jsou nekonečné!
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Čiré, barevné nebo vsazené ručně vyráběné přívěsky

Díky rychlému a bezbublinovému vytvrzování můžete vytvořit jedinečné přívěsky pro vás nebo vaše zákazníky během krátké doby. Kombinací s barvami můžete dosáhnout neuvěřitelných efektů
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Nejkrásnější vlny a prkna

Pokud potřebujete vyzdobit vaše kuchyňské náčiní nebo podložku, kterou potřebujete, o speciálně potřebný systém, EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+ je to pravé pro vás. Po úplném chemickém vytvrzení je materiál bezpečný pro většinu potravin. Výjimkou jsou kyselá jídla, která mohou napadnout povrch.
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Velkolepá změna barvy s velmi dobrou viskozitou díky 100P CoasterCast UV+

EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+ má nízkou viskozitu.Jeho viskozita je přibližně 800 MPas při pokojové teplotě což umožňuje míchání krásných efektů. Vzhledem ke své době zpracování cca. 30 minut. Je možné sledovat a zvěčnit ty nejkrásnější efekty v krátkém čase bez následného přelití.
EpoxyPlast 100P CoasterCast UV+, Pryskyřice na podtácky a šperky

Doporučení pro používání a skladování odlévací epoxidové pryskyřice Epoxyplast 100P Coastercast UV+

 • Pryskyřice by měla být skladována na suchém místě, minimální teplota 10 °C
 • Chraňte před slunečním zářením
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Pryskyřice a tužidlo by neměly být skladovány v otevřené nádobě
 • Aplikace by měla být prováděna tam, kde je vlhkost pod 60% a teplota mezi 15 - 22 °C. V případě potřeby použijte odvlhčovač
 • Pryskyřice by měla být použita do jednoho roku od nákupu

Důležité pokyny a BEZPEČNOST

Krystalizace (mléčná, viskózní nebo zakalená hmota ve složce A)

 • Skladování pod 20°C může urychlit krystalizaci. 
 • Vykrystalizované složky se dekrystalizují opatrným zahřátím na přibližně 55 až 70 °C po dobu několika hodin v horké vodní lázni v závislosti na velikosti nádoby. 
 • V zásadě je důležité udržovat dobu dekrystalizace co nejkratší
 • Maximální teplota by 70°C  neměla být překročena
 • Poté, co epoxidová pryskyřice (složka A) dekrystalizuje, nechte ji vychladnout na vhodnou teplotu pro zpracování (15 - 20 °C).

Důležité pokyny

 • Odlévací prostory: Pokojová teplota je nejdůležitější parametr pro úspěšné zpracování Epoxyplast 100P Coastercast UV+ . Doporučená pokojová teplota při zpracování Epoxyplast 100P Coastercast UV+ je 15-22°C s maximální výškou odlitku 1 cm. Při maximální výšce odlévání není možné odlévat libovolně velké plochy, protože existuje přímá souvislost mezi exotermickou reakcí, množstvím materiálu a teplotou okolí. Pokud je exotermní teplota příliš vysoká, výsledkem je žlutá hrbolatá hmota.
 • Míchání směsi: Maximální otáčky by neměly překročit 300 ot./min. Materiál po době míchání cca 4 min přelijte do nové čisté nádoby a znovu míchejte 3–4 minuty.
 • Pokud není dosaženo minimálního množství směsi 120 gramů, může se doba vytvrzování prodloužit. V tomto případě je také možné, že vznikne ne zcela homogenní hmota a exotermická reakce je příliš nízká na to, aby se obrobek zcela vytvrdil. Doporučené minimální množství je 90 gramů (A 60 gramů + B 30 gramů), doporučené množství je 120 gramů (80 gramů A + 40 gramů B). 
 • Při odlévání větších množství: Je nutné kontrolovat teplotu směsi. Teplota směsi při chemické reakci vytvrzování by se měla pohybovat mezi 20 - 38 °C. Teplota nesmí překročit 50 °C, potom se v pryskyřici projevují nežádoucí účinky jako například žloutnutí. Pro měření směsi používejte bezkontaktní laserový teploměr. Pro chlazení řeky lze použít větrák, který fouká vzduch na řeku.

Bezpečnostní informace a dokumenty

Epoxyplast 100P Coastercast UV+ Složka A

100

VAROVÁNÍ! Obsahuje: Bisphenol-A-Epichlorhydrinharze mit durchschnittlichem Molekulargewicht < 700 Oxiran, Mono[(C12-14-alkyloxy)methyl]derivate.

H315 Dráždí kůži. H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci. H319 Způsobuje vážné podráždění očí. H411 Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. P102 Uchovávejte mimo dosah dětí. P261 Zamezte vdechování prachu/dýmu/plynu/mlhy/par/aerosolů. P280 Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít. P273 Zabraňte uvolnění do životního prostředí. P301+P310 PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO/lékaře. P281 Používejte požadované osobní ochranné prostředky. P305 + P351 + P338 PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování.  EUH 205 Obsahuje epoxidové složky. Může vyvolat alergickou reakci. P501 Odstraňte obsah/obal předáním na sběrný dvůr do části nebezpečného odpadu.

UFI: QS80-T05Y-7007-9PFK

Epoxyplast 100P Coastercast UV+ Složka B

NEBEZPEČÍ! Obsahuje: soforondiamin, Benzylalkohol, , Cyclohexanemethanamine, 5-amino-1,3,3-trimethyl-, reaction products with bisphenol A diglycidyl, ether homopolymer, trimethylhexane-1,6-diamine, Phenol, 4,4'- (1-methylethylidene)bis-, polymer with 2-(chloromethyl)oxirane, reaction products with, 2,2,4(or 2,4,4)-trimethyl-1,6-hexanediamine

H302 Zdraví škodlivý při požití. H314 Způsobuje těžké poleptání kůže a poškození očí. H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci. H412 Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. P260 Nevdechujte prach nebo mlhu. P303+P361+P353 PŘI STYKU S KŮŽÍ (nebo s vlasy): Veškeré kontaminované části oděvu okamžitě svlékněte. Opláchněte kůži vodou [nebo osprchujte]. P305+P351+P338 PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. P310 Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO/lékaře. P362+P364 Kontaminovaný oděv svlékněte a před opětovným použitím vyperte. P405 Skladujte uzamčené. P501 Obsah/nádobu likvidujte v souladu s místními/regionálními/národními/ mezinárodními předpisy.

UFI: SU80-90VC-H00R-Y11N

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Odlévací epoxidové pryskyřice
Hmotnost: 15.64 kg
Barva: Vysoce transparentní
? Epoxidový systém: Epoxyplast 100P CoasterCast
Max tloušťka odlitku: 1 cm
? Odolnost proti UV záření: Maximální
Velikost odlitku: Malé odlitky
Poměr míchání - váhový: 2 : 1 (pryskyřice : tvrdidlo)
? Doba zpracovatelnosti (při 20 °C): 30 min
? Ideální pracovní teplota: 15 - 22 °C
? Hranice exhoterm: 38 °C
Smrštění: > 0,1 %
VOC: 0 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: